Wybieramy kocioł gazowy do dużego i małego domu

Każdy dom, bez względu na to czy jest duży czy mały, wymaga ogrzewania. Biorąc pod uwagę nasz klimat, nie mielibyśmy możliwości mieszkać w takim budynku, gdzie nie jest ono obecne. Ogrzewanie jest szczególnie potrzebne w zimie, kiedy na dworze mróz i śnieg. W dzisiejszych czasach, nie znajdziemy takiego domu, który nieogrzewany i nie posiada dostępu do ciepłej wody, jest to spowodowane nie tylko nowymi osiągnięciami, ale także tym, że chcemy żyć coraz bardziej komfortowo.

Jeśli chcemy ogrzać nasz dom, to musimy się zdecydować, jakim sposobem będziemy mu to ciepło dostarczać. Na rynku mamy bardzo dużo pieców do wyboru, każdy ma inna budowę, przeznaczenie, także cenę. To właśnie cena jest najczęściej wyznacznikiem. Jeśli chcemy, aby nie wyszły nam do kwoty za eksploatację oraz kupno kotła, to decydujemy się zawsze na ten najtańszy. Czasem jednak, warto się zastanowić czy rzeczywiście jest to najlepsze rozwiązanie dla naszego domu. Wybierając tylko na podstawie ceny, może się okazać, że nie był to najlepszy pomysł, więc po jakimś czasie będziemy zmuszeni z powrotem wymienić ogrzewanie. Takim działaniem dodamy sobie jedynie kosztów zamiast je zmniejszyć. Dlatego, trzeba wszystko dobrze przemyśleć zanim przejdziemy do kupna.

Mały dom – kocioł gazowy

To, jaki kocioł wybierzemy, nie zależy tylko od tego, jaki duży jest dom, ale także od tego ile posiada on łazienek. Jeśli dom jest mały, to łazienka także jest niewielka i znajduje się zazwyczaj bardzo blisko kuchni. Dlatego też, mieszkańcy preferują częściej baranie prysznica niż kąpiel. Dlatego tez, do takiego budynku, doskonale nada się kocioł dwufunkcyjny. Jest praktyczny i stosunkowo niedrogi. Woda jest w nim podgrzewana wtedy, kiedy jej używamy. Musi on być jednak zamontowany dość blisko punktu poboru, ponieważ nie ma możliwości podłączenia do niego cyrkulacji ciepłej wody.

Duży domu z rozbudowaną instalacją

Większe domy, są wyposażone w większą ilość łazienek niż te, które są niewielkie. Dlatego też, instalacja do takiego budynku musi być bardziej rozbudowana. Jest to konieczne, jeśli chcemy, aby móc korzystać z obydwu łazienek, potrzebujemy urządzenia, które posiada odpowiednio duży zasobnik. Jednak, powinien on zawierać króciec służący do podłączenia cyrkulacji. Jest to niezbędne, aby ciepła woda była w kranie zaraz po jego odkręceniu. Możemy zdecydować się na kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem lub kompaktowy. 

 

Zobacz również